13 дуже цікавих фактів про нігті, які ви не знали

13 дуже цікавих фактів про нігті, які ви не знали
Окрім звичайних процедур по догляду за нігтями, таких як підтримка їх у чистоті, манікюр та використання кремів для зміцнення, ми часто не замислюємося над тим, наскільки складними можуть бути наші нігті. Насправді, вони набагато багатогранніші, ніж нам може здатися на перший погляд.

Нігті — це не просто те, що ми бачимо на поверхні. Нігтева пластина, тверда частина нігтя, росте з матриці, розташованої в корені, і має форму, схожу на морські хвилі. Біла область біля основи нігтя, особливо помітна на великих пальцях, називається півмісяцем. Це видима частина кореня.

Окрім анатомії нігтя, існує безліч цікавих фактів, про які ми не здогадуємося. Ми склали захоплюючий список таких несподіваних подробиць.

1. Нігті зазвичай ростуть на 3-5 міліметрів на місяць


Нігті на домінуючій руці, як правило, ростуть швидше, особливо якщо ви правша. Нігті на ногах ростуть значно повільніше, всього на 1,6 міліметра на місяць.

.
2. Білі плями на нігтях не є ознакою дефіциту кальцію


Міф про те, що «білі плямки» на нігтях свідчать про нестачу кальцію, поширений у багатьох культурах. Однак це далеко від істини. Насправді ці маленькі білі плями — це нормальне явище, яке абсолютно безпечне і не пов'язане з дефіцитом вітамінів або кальцію. Найчастіше вони виникають через легкі травми нігтьової пластини або її матриці. Так само, як на твердій пластмасі з'являються білі плями при її згинанні, ніготь може змінювати свій колір у місцях впливу удару чи тиску.

3. Нігті складаються з того ж матеріалу, що й волосся


Як і волосся, нігті складаються з кератину — білка, який відіграє ключову роль у їхній міцності та здоров'ї. Це означає, що продукти, корисні для волосся, позитивно впливають і на нігті. Збалансоване харчування, багате вітамінами, мінералами, антиоксидантами та білками, — запорука не лише красивого волосся, а й здорових нігтів. Кератин — це основний будівельний елемент, а ефірні олії допомагають зволожувати та зміцнювати волосся, нігті та шкіру.

4. Нігті у чоловіків ростуть швидше, ніж у жінок


Є одне виняток з цього правила: у вагітних жінок нігті ростуть швидше, ніж у чоловіків.

5. Звичка гризти нігті називається «оніхофагія»


Оніхофагія — це один із найпоширеніших нервових тиків, який часто зустрічається в підлітковому віці. Більшість людей, які страждають цим, зазвичай припиняють гризти нігті до 30 років. Незважаючи на те, що сам процес гризення нігтів може здаватися безпечним, він несе певні ризики, такі як інфекції шкіри та погіршення стану нігтьового ложа.
.

6. Важливо давати нігтям відпочинок між манікюрами, щоб вони могли відновитися


Важливо, щоб між манікюрами був достатньо часу для відновлення нігтів. Постійне покриття лаком може негативно вплинути на їхнє здоров'я. Повірте чи ні, але кінчик нігтя — це жива тканина, яка потребує надходження кисню до самого нігтьового ложа. Коли ніготь покритий лаком, він не може належним чином захищатися від інфекцій. До того ж, лак і часте використання ацетону сушать нігті, роблячи їх більш крихкими і менш гнучкими.

7. Нігті — це своєрідне «дзеркало» стану здоров'я


Дерматолог може виявити безліч захворювань, просто оглянувши ваші нігті. Зміни в кольорі нігтьового ложа, наприклад, синюватий відтінок, можуть свідчити про проблеми з дихальною системою, а капіляри в області кутикули — про можливі аутоімунні захворювання. Нігті можуть багато розповісти про ваше здоров'я. Якщо ви помітили щось незвичайне, наприклад, темні кутикули або смуги вздовж нігтя, обов'язково зверніться до дерматолога.

8. Літніми місяцями нігті ростуть швидше


Швидкість росту нігтів може залежати від багатьох факторів, таких як сезонні зміни, вік, генетика та багато інших обставин.

9. Багато дерматологічних захворювань пов’язані з нігтями


Практично половина всіх проблем з нігтями пов’язана з грибковими інфекціями, найпоширенішими з яких є інфекції на нігтях ніг. Інші поширені проблеми включають білі плями, вертикальні смуги, бактеріальні інфекції та врослі нігті. Люди старшого віку часто стикаються з більш серйозними та частими проблемами з нігтями, ніж молодь.

10. Стрес впливає на здоров’я нігтів


Окрім звички гризти нігті, хронічний стрес може значно сповільнити їхній ріст. Контроль за рівнем стресу та регулярний здоровий сон відіграють ключову роль у підтримці не лише здоров’я нігтів, але й загального стану організму.

11. Кутикула виконує важливу захисну функцію


Багато експертів вважають, що краще залишати кутикулу неушкодженою, оскільки її видалення може призвести до проблем. Кутикула виконує важливу захисну функцію, оберігаючи ніготь від мікробів і вологи. Тому надзвичайно важливо не обрізати її і не дозволяти майстру манікюру видаляти її. Вона повинна залишатися на своєму місці якомога довше.

12. Здоров’я і міцність нігтів значною мірою залежать від генетики


Хоча ми не можемо кардинально змінити форму нігтів або значно прискорити їх ріст, постійна ламкість або шари часто вказують на їх сухість. Основні причини такого стану — це часте миття рук, робота з посудом, прибирання, взаємодія з документами, регулярні манікюри та дезінфекція. Щоб захистити нігті і запобігти їх пошкодженням, важливо регулярно використовувати живильний крем для рук або спеціальний крем для нігтів. Наносити крем слід не один раз на день, а часто, щоб підтримувати кутикулу м'якою, а нігті — міцними і менш схильними до ламкості та шаруватості.

13. Нігтям необхідна кров для їх нормального функціонування та росту


Ви коли-небудь спостерігали, як ніготь випадає через травму? Це досить просто пояснити: для нормального росту нігтю необхідні кровообіг, кисень та поживні речовини. Наприклад, якщо випадково зачепить двері за пальці, удар може пошкодити мікроскопічні судини та зв'язки, які забезпечують живлення нігтьової пластини. У такому випадку вирослий ніготь може не відновитися і врешті-решт відпасти. Після цього новий, здоровий ніготь почне рости, як тільки заживуть матриця та нігтьове ложе. Однак якщо пошкодження сталося в області основи нігтя, під кутикулою, це може призвести до деформації нігтя на все життя, а його ріст може зовсім припинитися.

Дата: 09.01.2025 15:56 Переглядів: 2579